در دنیای امروز سرعت پیشرفت در زمینه‌های مختلف، مفهوم زمان را پشت سر گذاشته و روش‌های سنتی انجام کارها در کسری از زمان جای خود را به روش‌هایی نو و خلاق می‌دهند، قرار گرفتن در مسیر پیشرفت و هم‌گام‌شدن با جامعه‌ی جهانی گریز‌ناپذیر است.

امروزه کشورهای توسعه‌یافته بر ارتباط مستقیم کار‌جو و کار‌فرما، دانشگاه‌ها و بنگاه‌های کسب‌و‌کار تمرکز کرده و سعی در ایجاد ارتباط دوسویه بین این عوامل دارند. این کشورها با تکیه بر ساز‌و‌کارهای خلاق، ذهن کارجویان و موسسات آموزش عالی را به شیوه‌ای که منعکس‌کننده‌ی نیاز محیط‌های کسب‌و‌کار است، پرورش داده و همواره آنان را تشنه‌ی یادگیری نگاه می‌دارند.

رفع عواملی که مانع اشتغال کارجویان به‌ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی می‌شوند از یک سو و نبود بستری مناسب برای تقابل مستقیم کارفرمایان و کارجویان از سوی دیگر، مجموعه‌ای برخاسته از دانشگاه صنعتی شریف را بر آن داشت تا با برگزاری «نمایشگاه کار» فضای مناسبی را برای کارجویان و کارفرمایان فراهم کرده و با پاسخ‌گویی به این نیاز مهم، در رشد و پویایی بازار کار و جامعه‌ی جوان کشور نقش داشته باشد.

نمایشگاه کار و کارگاه­های تخصصی آن یک رویداد چندوجهی استخدام است که بازدیدکنندگان و بنگاه­های حرفه‌ای شرکت کننده را در یک محیط پویا تشویق به ایجاد ارتباط حرفه­ای جدید می­کند. این نمایشگاه با توجه به احاطه­ای که بر پروسه جستجوی تمامی نوع موقعیت­های شغلی (اعم از مشاغل تخصصی، خدمات کاریابی، توسعه حرفه­ای، برنامه­های آموزشی، آموزش­های حرفه­ای، مشاغل آزاد و خدمات کارآفرینی ارائه می­نماید)، می‌تواند به یک رویداد برجسته در زمینه ارتباط کارجو و کارفرما نیز تبدیل شود.

 

دهمین نمایشگاه کار شریف
زمان: ۱۴ الی ۱۶ مهر ماه ۱۳۹۸
مکان: دانشگاه صنعتی شریف

سومین نمایشگاه کار ایران
زمان: ۱۷ الی ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۸
مکان: مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو